Strike Force Bowling Club of Minnesota

Results From Past Seasons

 

 

2017-18 Season

U13

Champions... The Chosen Ones!
      Second Place... Masters of Mayhem! 

Third Place... Smooth Criminals!
Fourth Place... Dream Killers!

 

 

 

 

 

 

 

Pool Play & Bracket Results

 

U11

Champions... Landslide!
Second Place... Riptide!
Third Place... Wild Fire!
Fourth Place... Extreme Heat!

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-18 All-Strike Force Teams

 

U13 First Team

Brady Drkula * Justice League

Adam Stauffacher * Fast n' Furious

John Clinton * Smooth Criminals

Jordan Bennerotte * New Revolution

Chase Swenson * Chosen Ones

Dawson Peterson * Knock Around Guys

               

U13 Second Team

Dominik Mace * Wrecking Crew

Sadie Bettendorf * Chosen Ones

Shamarr Martin * Masters Of Mayhem

Morgan Marx * Justice League

Dalton Houghton * Untouchables

Nicolas Hill * Fast n' Furious

        

U13 Third Team       

Ryan Kruse * Untouchables

Jonathon Cox * Dream Killers

Dylan Hodney * Smooth Criminals

Trevor Donley * Wrecking Crew

JayJay Christenson * Dream Killers

Michael Tevogt * Masters Of Mayhem

 

U11 First Team

Landen Myers * Sandstorm

 Isaiah Sample * Wild Fire

 Corban Oachs * Landslide 

 Kaleb Orton * Riptide  

 

U11 Second Team

 Matthew Vagle * Extreme Heat   

 Matthew Meyer * Riptide   

 Dylan Hennen * Hailstorm   

  Luke Donley * Riptide   

 

U11 Third Team

Dalton Bamlet * Landslide  

Evan Ludden * Sandstorm  

  Aubrey Kent * Hailstorm  

  William Fulford * Wild Fire

 

 

2016-17 Season

 

U13 Champions - Justice League!

U13 2nd Place - Pin Mafia!

U13 3rd Place - New Revolution!

U13 4th Place - The Wrecking Crew!

 

 

 

 

 

 

 

 

U11 Champions - Extreme Heat!

U11 2nd Place - Riptide!

U11 3rd Place - Landslide!

U11 4th Place - Wild Fire!

 

Click here for detailed results from the 2017 Club Championships

 

 

 

U11 2017 All-Strike Force

 

 

 

 

 

 

First Team

Chase Swenson - Extreme Heat

Isaiah Sample - Riptide

JayJay Christenson - Sandstorm

Gavin DeVries - Wild Fire

 

Second Team

Dawson Peterson - Riptide

Corban Oachs - Landslide

Kalli Triske - Hailstorm

Gavin Gohlike - Landslide

 

Third Team

Landen Myers - Hailstorm

Joseph Woods-Weisman - Wild Fire

Sadie Bettendorf - Extreme Heat

Dylan Hennen - Extreme Heat

 

 

 

U13 2017 All-Strike Force

 

 

 

 

 

 

First Team

Samuel Scherer - Fast n' Furious

John Clinton - Smooth Criminals

Gage Knutson - Pin Mafia

Joshua Wenninger - Wrecking Crew

Brooke Salzman - Justice League

Alex Pike - Wrecking Crew

 

Second Team

Henry Ferderer - Chosen Ones

Dustin Drkula - Pin Smashers

Brady Drkula - Pin Smashers

Shamarr Martin - Knock Around Guys

Dylan Hodney - Smooth Criminals

Daniel Greenberg - Untouchables

 

Third Team

Kory Ludden - Dream Killers

Remington Bamlet - New Revolution

Jordan Bennerotte - New Revolution

Ian Strusz - Smooth Criminals

Morgan Marx - Justice League

Cassidy Williams - Wrecking Crew

 

 

2015-16 Season

 

2015-16 Season Recap

 

 

Congratulations to The Wrecking Crew!

2015-16 U13 Champions!

2nd Place: New Revolution!

3rd Place: Pin Smashers!

4th Place: The Untouchables!

Click here for a recap of the

2015-16 Club Championships

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Congratulations to Lightning Strike!

2015-16 U11 Champions!

2nd Place: Solar Flare!

3rd Place: Riptide!

4th Place: Landslide!

Click here for a recap of the

2015-16 Club Championships

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-16 U13

First Team All-Strike Force

 

 

 

Freddie Hyde

Masen Molitor

Adam Henze

Hunter Pomije

Ian Templin

 

 

2015-16 U11

First Team All-Strike Force

 

 

 

Dhimani Tucker

Jack Reynolds

Blake Leslie

Shamarr Martin

Samuel Scherer

 

 

2015-16 U13

Second Team All-Strike Force

 

 

 

Brady Drkula

Nathan Hausladen

Remington Bamlet

Cassidy Williams

Colin Brandt

 

 

2015-16 U13

Second Team All-Strike Force

 

 

 

JayJay Christenson

Gavin Devries

William Foss

Isaiah Sample

Malachi Sykes

 

 

2015-16 U13

Third Team All-Strike Force

 

 

 

Jack Compton

Anthony Hotakainen

Dustin Drkula

Logan Winkel

Nick Brandt

 

 

2015-16 U11

Third Team All-Strike Force

 

 

 

Brandon Week

Landen Myers

Jordan Bennerotte

Easton Curtis

Connor Bayerkohler

 

 

 

2014-15 Season

Congratulations Riptide...

2014 U10 Club Champions!

 

 

 

Congratulations Pin Smashers...

2014 U12 Club Champions!

 

 

 

  • 2017SFBCU11ThirdTeamAllStrikeForce
  • 2017SFBC_U13_1stTeamb
  • 2017SFBC_U13_AllStrikeForce
  • 2017SFBC_U13_SecondTeam
  • 2017SFBCU11ThirdTeamAllStrikeForceb
  • 2017SFBC_U11_AllStrikeForce
  • 2017SFBC_U11_FirstTeamb
  • 2017SFBC_U11_SecondTeam
  • 2017SFBC_U13_1stTeamb
  • 2017SFBC_U13_2ndPlacePinMafia
  • 2017SFBC_U13_3rdPlaceNewRevolution
  • 2017SFBC_U13_4thPlaceWreckingCrew
  • 2017SFBC_U11_1stPlaceExtremeHeatb
  • 2017SFBC_U11_2ndPlaceRiptideb
  • 2017SFBC_U11_4thPlace (2)
  • 2017SFBC_U11_ThirdPlacec